• Z wizytą u przedszkolaków

Na zaproszenie Przedszkola klasy pierwsze oglądały przepiękne i pouczające przedstawienie oparte na baśni ,,Dziewczynka z zapałkami". Dziękujemy małym artystom. Byliście Wspaniali.

.

• Konkurs recytatorski -Las w prozie i w poezji

Uczniowie naszej szkoły-Emila, Wojtek i Piotr uczestniczyli w konkursie recytatorskim ,,Las w prozie i w poezji"  organizowanym przez Nadleśnictwo Lubsko. II miejsce zdobyła Emilia Brasse. Gratulujemy .

• Przedstawienie teatralne

Uczniowie klas pierwszych i trzecich wybrali się do  LDKu w Lubsku na przedstawienie ,, Pocahontas", która oczarowała widzów wdziękiem, dobrocią i ciekawością świata .Niewątpliwie walorami przedstawienia były interesujące kostiumy, rekwizyty, charakteryzacja bohaterów, ciekawa sceneria i indiańska muzyka.

• Koncert z cyklu ,,W Krainie Pani Muzyki''

Podczas koncertu Lubuskiego Biura Koncertowego ,,Orfeusz " uczniowie poznali ,,instrumenty z duszą"- skrzypce i kontrabas . Wraz z księżniczką Wiolinką wybrali się w świat muzyki i wyobraźni.

• Bezpieczna zima

Bezpieczna zima- spotkanie z funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Jasieniu dotyczące odpowiedniego i bezpiecznego zachowania podczas zimy. Dziękujemy za podarunki-odblaski,dzięki którym dzieci będą bardziej widoczne.

• Andrzejkowa zabawa w klasach pierwszych.

• " Poznaj Polskę na sportowo"

Podczas ogólnopolskiego finału " Poznaj Polskę na sportowo" nasz uczeń Stanisław S. miał okazję do zwiedzenia Warszawy oraz spotkania się z selekcjonerem reprezentacji Polski Michałem Probierzem.

• .

• Matematyczne potyczki z tabliczką mnożenia w klasach trzecich.

• Awans na zawody wojewódzkie -Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej zostały rozegrane 6 listopada w Bibliotece-Centrum Kultury w Lubsku.

Awans na zawody wojewódzkie do Sulechowa wywalczyli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jasieniu. A oto szczegółowe wyniki, które podał sędzia główny zawodów Mariusz Kucharski.

Igrzyska młodzieży (szkoły podstawowe, roczniki 2009-2010, klasy VII-VIII):

1. SP-2 Lubsko (Aaron Czamański, Hubert Piwko, Miłosz Kielczyk, Gabriela Boranowska)

2. SP Jasień

Piotr Biernacki, Kamil Matrunionek, Maciej Stefanowicz, Gabriela Łukawska

3. Społeczna SP Żary 4. NSP Mierków (Franciszek Milczanowski, Oskar Omylanowski, Lena Uliasz, Iga Dobrosiewicz).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Apel z okazji Święta Niepodległości

Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

Uczniowie klas trzecich przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów z klas 3a i 3b, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza Ojczyzna powróciła na mapę Europy.

• NIECH ZAPŁONIE ŚWIATEŁKO PAMIĘCI

• Grand Prix Szkół w szachach-BRAWO- WOJTEK I GABRYSIA

W dniu 27 października odbył się w Lubskim Domu Kultury, długo wyczekiwany, inauguracyjny turniej z cyklu Grand-Prix Szkół na rok szkolny 2023/24. W zawodach wystartowało 48 zawodników z 5 szkół, którzy przez 7 rund rywalizowali o jak najlepsze zdobycze punktowe.

W grupie młodszej (klasy I-III) dominował Wojtek Grybel. Zawodnik z Jasienia już w pierwszej rundzie odprawił z kwitkiem zeszłorocznego zwycięzcę tej grupy (Tomka Raszkiewicza), a z każdą kolejną powiększał swoją przewagę. Ostatecznie zdobył on 6,5 punkt.

W walce o srebro decydowała punktacja pomocnicza, która premiowała Gabrysie Łukawską (SP Jasień) przed Leną Uiasz (NSP Mierków). Zeszłoroczne medalistki pokazały, że są w stanie skutecznie odeprzeć natarcie pretendentek i wypracować przewagę przed kolejnymi turniejami w cyklu. u mając aż 1,5 punktu przewagi nad kolejnym zawodnikiem w tabeli.

• ,,Przerwa na czytanie''

#laboratoriaprzyszłości

Nasze działania w ramach programu Laboratoria Przyszłości nie ustają w miejscu. Uczniowie aktywnie biorą udział w zajęciach, zdobywają nowe umiejętności, jak i realizują swoje pomysły. W październiku zostały zrealizowane zajęcia zarówno z drukarką 3D, sprzętem AGD, jak i audio wideo:-)

Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji jest: – promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; – integracja środowiska lokalnego; – pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe; – wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi; – zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

strona: